Drewno kominkowe

Drewno kominkowe

alt

Proponujemy Państwu drewno kominkowe opałowe (rąbane) z dębu, buku, brzozy, które stanowią twarde gatunki liściaste. Surowiec z odmian iglastych nie nadaje się do opalania kominków, ponieważ posiada dużą zawartość żywicy, która może strzelać w trakcie spalania, co zanieczyszcza otoczenie zabrudzeniami bardzo trudnymi do usunięcia. Przez dużą zawartość żywicy w trakcie spalania odmiany iglaste wytwarzają dużo dymy i sadzy. Osadza się ona na ściankach wkładów kominkowych.

Oferujemy drewno kominkowe dobrze wysezonowane. Odznacza się bardzo dobrą kalorycznością, co oznacza, że wypala się niemal do końca, ograniczając przy tym konieczność żmudnego czyszczenia. Kłody są twarde, co powoduje także, że materiał spala się dłużej i daje więcej ciepła. W naszej ofercie znajduje się drewno kominkowe o optymalnym poziomie wilgotności w granicach 15-20%. Opalanie z jego wykorzystaniem należy do najbardziej ekologicznych rozwiązań, które w stosunkowo prosty sposób można rozpalić.

W ofercie naszego składu w Bydgoszczy znajduje się materiał opałowy w korzystnych cenach. Dostarczamy już gotowe do użycia produkty. Prowadzimy bowiem sprzedaż drewna kominkowego w równo porąbanych odcinkach. Kłody mają standardową długość około 30-40 cm. Umożliwiamy także zmówienie towaru w innej długości. Przygotowujemy produkty w równych kształtach i wymiarach, zapewnia bardzo łatwe magazynowanie i transportowanie produktów. Zamówienie można złożyć telefonicznie, za pomocą formularza na stronie bądź osobiście w naszym tartaku w Bydgoszczy.